REKLAMA
Znaleziono 2506 wyników
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Żuławskiego 16inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Żuławskiego 16
Kraków, Śródmieście, Żuławskiego 16
Kamienica Niemcewicza 30inwestycja
Pokaż inwestycję
Kamienica Niemcewicza 30
Wrocław, Śródmieście, Niemcewicza 30
Wielopole 9inwestycja
Pokaż inwestycję
Wielopole 9
Kraków, Śródmieście, Wielopole 9
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej gazowej jednostki w Elektrociepłowni Bydgoszcz wchodzi w nowy etap [FILM]
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 kwietnia br., na plac budowy dostarczony został gazowy kocioł wodny o mocy 38 MWt. Jest to jeden z najważniejszych elementów budowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców. Wpłynie także na poprawę jakości powietrza w regionie.
Kolejny ważny etap budowy w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny etap budowy w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie
Lubelska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje proces całkowitego odchodzenia od węgla. W ostatnich dniach zakończył się montaż dwóch 45-metrowych kominów, najbardziej charakterystycznych elementów nowej inwestycji – powstającej kotłowni rezerwowo-szczytowej.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] PENTAIR POLAND Sp. z o.o.
Dzierżoniów
Na Podkarpaciu zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce [FILM]
Kolejna wielka inwestycja OZE w Polsce zakończona. W województwie podkarpackim zakończyła się budowa jednej z największych farm fotowoltaicznych w naszym kraju.
W Ustce powstanie baza serwisowa PGE Baltica  [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ustce powstanie baza serwisowa PGE Baltica [WIZUALIZACJE]
PGE Baltica wybrał generalnego wykonawcę bazy serwisowej, która powstanie w Ustce, w województwie pomorskim. Została nim wybrana Korporacja Budowlana Doraco, która zaprojektuje w szczegółach i zbuduje nową infrastrukturę portową i budynki w Ustce, które składać się będą na bazę operacyjno-serwisową dla morskich farm wiatrowych.
PGE Energia Odnawialna z nowymi farmami fotowoltaicznymi o mocy 60 MWartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Odnawialna z nowymi farmami fotowoltaicznymi o mocy 60 MW
PGE Energia Odnawialna uzyskała koncesję na uruchomienie dwóch nowych elektrowni słonecznych: PV Kleszczów o mocy 50 MW oraz PV Tyszki Wądołowo o mocy 10 MW. Łączna moc zainstalowana wynosząca 60 MW znacząco wzmacnia potencjał Grupy PGE w obszarze odnawialnych źródeł energii.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel średnicowy, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
[Kraków] Remont Elewacji, ul. Św. Filipa 19inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Elewacji, ul. Św. Filipa 19
Kraków, Śródmieście, Św. Filipa 19
PGE wybuduje za ok. 3 miliardy złotych netto blok gazowo-parowy w Rybniku, jeden z największych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
PGE wybuduje za ok. 3 miliardy złotych netto blok gazowo-parowy w Rybniku, jeden z największych w Europie
PGE Polska Grupa Energetyczna wybrała wykonawcę na budowę bloku gazowo-parowego o mocy 882 MW w Rybniku. Umowa o wartości ok. 3 mld złotych netto zostanie podpisana w lutym br. Zamówienie obejmuje także wieloletnią umowę serwisową o wartości ponad 0,76 mld zł netto.
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Kolejna zeroemisyjna inwestycja w Elektrociepłowni Rzeszów dobiega końcaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zeroemisyjna inwestycja w Elektrociepłowni Rzeszów dobiega końca
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie konsekwentnie realizuje strategię na rzecz dekarbonizacji i przechodzi na paliwa zero- i niskoemisyjne. Kolejnym etapem jest budowa kotłowni gazowej o łącznej mocy 186 MWt.
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominyartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyni
PGE Energia Ciepła S.A. zrealizuje wielką i bardzo ważna inwestycję w Gdyni. Dzięki niej znacząco powinna poprawić się jakość powietrza w tym nadmorskim mieście.
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowniartykuł
Pokaż artykuł
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, oddała do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni. To kolejny etap dekarbonizacji źródeł wytwórczych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Plan dekarbonizacji w kieleckiej elektrociepłowni zakłada, że do 2029 roku nastąpi wyłączenie z eksploatacji źródła węglowego i stanie się ona niskoemisyjna.
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwartaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa wielka elektrociepłownia gazowa PGE w Bydgoszczy otwarta
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy, będąca częścią Grupy PGE, uruchomiła nową jednostkę wytwórczą, zasilaną paliwem gazowym. Inwestycja składa się z pięciu agregatów kogeneracyjnych, opartych na silnikach gazowych, o łącznej mocy elektrycznej 52,7 MWe i termicznej 52,2 MWt, a także źródła rezerwowo-szczytowego o łącznej mocy ponad 70 MWt. Inwestycję zrealizowało Konsorcjum spółek Polimex Mostostal i Polimex Energetyka.
REKLAMA